ÖZEL ÖZEL EĞİTİM KONFEDERASYONU OLAĞAN KONGREMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK.

ÖZEL ÖZEL EĞİTİM KONFEDERASYONU OLAĞAN KONGREMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK.

Yirmi yıl önce Özel Özel Eğitim Derneği olarak başlayan hikayemiz, bugün geldiğimiz nokta itibariyle Özel Özel Eğitim Konfederasyonu olarak taçlanmıştır.
2015 yılından itibaren hız verdiğimiz GÜÇLÜ BİR KURUMSAL ALTYAPI hedefimizin; dernekten federasyona, devamında da konfederasyona evrilerek geldiğimiz nokta itibariyle,
 81 İl Başkanlığı
19 Bölge ve Şehir Derneği
3 Federasyondan oluşan yapısıyla Konfederasyonumuzun özel eğitim alanında sahadaki en güçlü STK olmasının haklı gururunu yaşıyoruz.
Tüm bu süreçte emekleri olan il başkanlarımıza, dernek başkanlarımıza, federasyon başkanlarımıza, yüksek istişare kurulu üyelerimize, yönetim kurulu üyelerimize ve ülkemiz genelindeki tüm üye kurumlarımıza minnet, saygı ve şükranlarımı sunuyorum.
Bu itibarla, kongremizde şahsıma teveccüh göstererek başkanlık seçimleri için destek veren tüm delegasyonumuza ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum.
Öte yandan, ülkemizin içinden geçmekte olduğu ekonomik şartlar sebebiyle, asgari ücretin artması ile birlikte kurumlarımıza yapılacak olan ücret iyileştirilmesi için siyaset ve bürokrasi nezdinde, gerek bugüne kadar yapılan çalışmaların ve temaslarımızın neler olduğu, gerekse bundan sonra izlenecek yol haritasının neler olabileceği noktasında,  istişarelerimizi delegasyonumuzla birlikte yaptık. 
Ayrıntılarını önümüzdeki günlerde paylaşacak olduğumuz yol haritası için her bir üye kurumumuzun güçlü desteğinin arkamızda olacağına dair inancımız tamdır.
Bu duygu ve düşüncelerle, Sinop'ta gerçekleştirilmiş olduğumuz kongremizin organizasyonu ve nazik ev sahipliği için, başta Sinop il Başkanımız Dursun Demirpençe'ye, Samsun İl Başkanımız ve Federasyon Başkan Yardımcısı Hüseyin Yurduseven'e ve Karadeniz Bölge Başkanımız ve Federasyon Başkan Yardımcısı Murat Gündoğdu'ya da ayrıca teşekkür ediyor, kongremizin hayırları vesile olmasını temenni ediyorum.
Yunus Kılıç
Genel Başkan